Instalacja klimatyzacji

W pomieszczeniu, gdzie chcemy zamontować klimatyzator wybieramy najbardziej dogodne dla użytkownika miejsce montażu jednostki wewnętrznej.

Należy tak ją zamontować aby strumień powietrza nie był skierowany w/na miejsca gdzie spędzamy najwięcej czasu, np. w pokoju (sofy, kanapy, biurka, itp.) aczkolwiek większość oferowanych klimatyzatorów posiada możliwość płynnej regulacji kierunku nawiewu góra-dół, lewo-prawo.

Na zewnątrz budynku, w zależności od warunków, mocuje się do ściany specjalny wspornik, na którym będzie stała jednostka zewnętrzna klimatyzatora. Jednostka ta może być też postawiona na balkonie czy dachu.

Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna łączona jest rurkami miedzianymi. Żeby to zrobić w ścianie zewnętrznej wiercony jest otwór o średnicy ok.7 cm, który na koniec montażu jest oczywiście uszczelniany z obydwu stron.

Z tak zmontowanego układu klimatyzacji odsysane jest powietrze pompą próżniową, a także sprawdzana jest szczelność połączeń. Po tym można uruchomić klimatyzator.

Cała operacja trwa od 4 do 10 godzin, w zależności od stopnia komplikacji i odległości pomiędzy obydwiema częściami klimatyzatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat instalacji klimatyzacji ?

Skontaktuj się z nami telefonicznie. Umówimy się na spotkanie, a także na rozpoznanie miejsca, w którym miałaby być przeprowadzona instalacja w dogodnym dla Ciebie terminie.